Kultuur

Milliseid kultuurielamusi pakub Lõuna-Eesti?

Jõgevamaa

Jõgevamaa vaheldusrikka looduse rüpes asub Kuremaa Elamuskeskus – rikkaliku ajalooga sündmuste ja aktiivse puhkuse toimumise paik. Lisaks ikoonilisele Kuremaa lossile on avatud spordi- ja heaolukeskus ning suvel ka sündmusterohke Teatriait ja Kuremaa veski.

Loe lähemalt

Peipsimaa muuseum tutvustab vanausuliste eluolu, köögi- ja kirikukultuuri ning Tiheda külast pärit maailmakuulsa ikoonimaalija Pimen Sofronovi elukäiku ja loomingut. Samovarid, “podrušnikud”, ikoonid, “lestovkad” väärivad vaatamist!

Loe lähemalt

Armastatud Eesti luuletajale Betti Alverile pühendatud muuseum asub tema sünnikodus Jõgeval. Muuseumis eksponeeritakse Betti Alveri elu ja loomingut, samuti jäädvustatakse seal ka Jõgevalt pärit Alo Mattiiseni mälestust ja loomingut.

 

Loe lähemalt

Põlvamaa

Cantervilla lossis põimuvad vaikus, rahu, glamuur ning stiil. See veetlev paik ei jäta enam midagi soovida – lossi ümbritseb kaskaadide ja tiikide ring, Pikajärve kaldal on suur mängumaa mõisniku ja talupoja seikluste ise läbi elamiseks, lõõgastav majutus ning salapärased maa-alused käigud.

Loe lähemalt

Mooste mõisa lugu algab juba 16. sajandist ning selle suursugususest annab aimu pea tervikuna taastatud ajalooliste hoonete kompleks. Näiteks on lehmalaudast saanud Kagu-Eesti suurim kontserdisaal Folgikoda ning muuhulgas asub kaunis maakivihoones retrohõngulise Taaskasutuskoda. Järve kaldal ilutseb Viinavabriku hotell ja restoran.

Loe lähemalt

Hilisklassitsistlikus stiilis Räpina Mäemõisa härrastemaja ehk rahvahulgas tuntud kui Sillapää loss on ehitatud juba 19. sajandi keskel. Tänapäeval asuvad mõisahoones Räpina Koduloo- ja Aiandusmuuseum, Räpina Muusikakool ja Räpina Rahvakool.

Loe lähemalt

Tartumaa

Eestlaste loo, mis on südamega kogutud, hoolega hoitud ja põhjalikult uuritud, leiab Eesti Rahva Muuseumist. See on ülekaalukalt Eesti suurim muuseumikompleks, kus jätkub avastamist aastateks, sest muuseumi kogudes on üle miljoni säiliku. Siin avaneb nii materiaalne kui virtuaalne maailm, mis kutsub ajas rändama, teadvustama ning ise kõigest osa saama.

Loe lähemalt

Naudi, maitse, puhka, osale, arenda end, õpi, vaata… Sibulateelised pakuvad Sulle tõelist puhkust. Või hoopis asjalikku päeva kontorist eemal.

Loe lähemalt

Tartu Ülikooli muuseum on ülikooli ja ühiskonda teeninud juba üle kahesaja aasta. Selle aja jooksul on ülikoolis muuseume tekkinud ja kadunud, liidetud ja lahutatud, kuid muutumatuna püsinud põhieesmärgid: säilitada akadeemilist pärandit, harida ja valgustada noori ja vanu ning elamusrohkelt edasi anda nii Tartu Ülikooli ajalugu kui ka maailma teadus- ja kunstilugu.

Loe lähemalt

Tartu linnamuuseum asub 18. sajandi lõpul ehitatud aadlielamus. Kireva ajaloo, legendide ja põnevate esemetega maja pakub avastamisrõõmu ning uus teadmisi nii suurtele kui väikestele.

Loe lähemalt

Valgamaa

Muinasjutuline Sangaste loss ürgse looduse rüpes!
Suursugused saalid, omanäoline arhitektuur, müstiline loodus ja loomulikult põnev ajalugu pakuvad üheskoos erinevaid võimalusi, et leida põhjus külla tulemiseks!

Loe lähemalt

Tule ja jaluta umbes 13 000 a. vanuse Otepää linnamäe tippu, kust saad vaadelda vana kivilinnuse varemeid ja heita pilk Otepää linnale ja seda ümbritsevale loodusele.
Otepää linnamäel asus Muinas-Eesti üks tugevamaid linnuseid ja siit on muideks leitud teadaolevalt maailma vanim tulirelv!

Loe lähemalt

Huvitava ajaloo ja kauni arhitektuuriga Kaagjärve mõis ja mõisapark pakub külastajale palju avastamisrõõmu. Mõisahoones on välja pandud eelmise sajandi alguses Kaagärvel elanud vendade Luckinite fotokogu. Fotode kõrval hargneb lahti ka mõisa ajalugu, mis kirjeldab mõisnik von Grote elu ja tegutsemisaega. Väljapanekut ilmestavad lood ja legendid Kaagjärve kohta.
Mõisa roosiaias toimub suviti Roosifestival.

Loe lähemalt

Tegemist ühe omanäolisema muuseumiga kogu baltikumis. Muuseumis saab näha põnevaid eksponaate ning väljapanekuid, mis on valminud koostöös kõigi Eesti jõustruktuuridega. Lisaks võimalik proovida erinevaid militaarses stiilis vabaaja tegevusi kogu perega (sõit sõjamasinatega, laserlahingud, laskesimulaator, elamus Valga kohal jne)

Loe lähemalt

Tule ja uudista meie ajalugu. Otepää Maarja luteri kirik esindab ühte Lõuna-Eesti 21st avastamisväärt paigast, mis on tähistatud National Geographicu kollase aknaga ning mille külastamist kultuuri- ja ajaloohuvilistele soovitatakse.  Kirik on ajalooliselt seotud Eesti riigilipuga.

Loe lähemalt

Võrumaa

Eesti vanim ja lõunapoolseim vabaõhumuuseum, kus tutvustatakse Lõuna-Eesti talu läbi mitme sajandi – kiviajast tänapäevani.

Loe lähemalt

Setomaa Muuseumid on kuue külastamist väärt kultuuripesa liit – Värska Talumuuseum, Kindral Reegi maja, Seto Tsäimaja, Saatse Muuseum, Obinitsa Muuseum, Luikjärve talu. Setomaa muuseumid lähtuvad oma tegevustes looduse- ja keskkonnasõbralikkusest. Loodust ja maad kohtlesid austusega ka meie esivanemad siin Setomaal.

Loe lähemalt

Vanade legendide kohaselt võib Vastseliina Piiskopilinnuse rändur oma teel kohata Musta Ratsanikku, kes on tulnud kuuvalgetel öödel oma valdusi üle vaatama ning kuulda tornikeldrisse maetud neitsite ettekuulutusi. Öötundidel võib ränduri tee ristuda kauni kooljaneitsi omaga. Vahest õnnestub ka mekkida linnusetorni mesilaste kõiki tõbesid ravivat imemett.

Loe lähemalt