Sport

Milliseid aktiivtegevusi saab harrastada Lõuna-Eestis?

Jõgevamaa

Kalevipoja Koja seikluspark pakub põnevust ja väljakutset maa ja taeva vahel. Igaüks, kes on nõus oma võimete piire katsetama, saab unustamatu elamuse osaliseks kas madal- või kõrgseiklusrajal.

Loe lähemalt

Ideaalne paik igapäevaseks treenimiseks ja lõõgastumiseks. Suure ja väiksema basseiniga ujula, täisvarustusega jõusaal, spordisaal pallimängudeks ja võistluste korraldamiseks ning mõnusat lõõgastust pakkuvad mini-spa ja saunad.

Loe lähemalt

Kui soovid seigelda Kalevipoja radadel kanuudega, siis on Kebeli Talu just õige valik. Kanuumatku viiakse läbi peamiselt Kääpa jõel, lisaks saab erinevaid marsruute valida Kaiu järvedest Peipsini.

Loe lähemalt

Tule naudi puhast loodust ja värsket õhku Endla looduskaitsealal. Matkajuht viib sind räätsadega rabamaastikule laudteest kaugemale. Saab vaadelda vastavalt aastaajale raba ja loodust, räägitakse lugusid ja legende. Saab kuulame linnulaulu ja jälgida loomade tegemisi.

Loe lähemalt

Põlvamaa

Võhandu Maraton on 2006. aastal alguse saanud 100-kilomeetrine aerutamise maraton, mis toimub Võhandu jõel. See on igaühe lugu jõest, ilust ja valust, kannatustest ja mõnust. Tule hüppa paati osalejana või ela omadele jõekaldal kaasa! Igal juhul on see hullult väärt ja nakatav kogemus.

Loe lähemalt

Koht, mis on eraldatud ja hämmastavalt looduskaunis kohas. Sisaldab endas hostelit ning kvaliteetseid tervise- ja suusaradasid. Saad minna terviseradadele olenemata aastaajast, nautida loodust ja on võimalik tegeleda mitmete spordialadega. Nende hulgas on populaarsed suusatamine, jooksmine, rattasõit, orienteerumine, disc-golf.

Loe lähemalt

Tule veeda suvi ekstreemselt! Põlva Wakepark on Eesti teine täismõõdus kaablipark. Veelaua ringkaabel ja paljud suvised tegevused Põlva paisjärvel: tünnisaun, saun, SUP-lauad, kanuud, ujuv lõbustuspark jpm.

Loe lähemalt

Metsjärve Puhkekeskus on Lõuna-Eesti puhkepärl – maagilised vaated, rahu ja vaikus, aktiivsed tegevused looduses. Saab adrenaliini püüda vabalangushüppega, ronides mööda ronimisseina või minna tehisjärvele wakeparki laua või tuubiga sõitma. Lisaks saab rahulikumalt mängida discgolfi ning nautida kauneid vaateid vaatetornis.

Loe lähemalt

Tartumaa

Aura Keskus on on mõnus paik perepuhkuseks või sõpradega ajaveetmiseks. Aura Keskuse veepargis pakuvad põnevust pereala, liutorud, basseinid ja erinevad veeatrakstsioonid ning saunakeskuses on 8 lõõgastavat sauna.

Loe lähemalt

Piki Emajõge on huvilistel võimalik sõita Luunja jõesadamast kas Tartusse, Peipsi järvele või ka Võrtsjärvele. Otse Luunja sadamas paikneb ka National Geographicu kollane aken.  Sadamas on 40 sadamakohta, neist 10 on külaliskohad.

Loe lähemalt

Tule koos sõpradega põgenemistuppa ja vaata, milleks koos võimelised olete! Ideaalne koht ka meeskonnaürituseks – koolitus algab põgenemistoa läbimisega, mis toob suurepäraselt välja meeskonna toimimise dünaamika ja liikmete isikuomadused; põgenemistoa läbimisele järgneb 1,5-2 tundi koolitust, et saadud kogemust maksimaalselt enda kasuks tööle panna.

Loe lähemalt

Seikluslikud ja meeskonnatööd toetavad orienteerumis- ja matkamängud, ideaalsed tiimi- ja firmaüritusteks, suvepäevadeks või jõulupeoks!

Loe lähemalt

Keskus pakub mitmeid võimalusi aktiivseks ajaveetmiseks. Seal asub suurim ja tuntuim terviserada, Tartu Maratoni rada, mis jõudis Tervisespordikeskusesse 30 aastat tagasi.

Loe lähemalt

Valgamaa

Lisaks professionaalsetele sportlastele on keskus järjest enam suunatud harrastussportlastele, ettevõtetele ning inimestele, kes soovivad veeta aktiivset ja sportlikku puhkust või lihtsalt lõõgastuda. Siit leiad erinevaid sportimisvõimalusi tõeliselt kaunis looduses, mitmekesiseid vaba aja veetmise võimalusi, majutust ning toitlustust.

Loe lähemalt

Otepää Golfiväljak on täismõõtmeline PAR 73 golfirada kaunis Otepää looduspargis. Ühtlasi on see Eesti üks kvaliteetsemaid golfiradu. Otepää Golfikeskuses on võimalik veeta aega garanteeritult kõige paremas atmosfääris.

Loe lähemalt

Spordirajatiste mitmekesisus ja ilus loodus toovad sportlike ja aktiivseid inimesi Käärikule, kus jätkub tegevust aastaringselt. Kompleksis on pallihall, tennise- ja rannavolle väljakud, kergejõustiku- ja jalgpallistaadion, suusarajad ja matkarajad. Kääriku järve ääres asuvad väliujula, Kekkose ja Greeni saun, liivarand ning laste mänguväljak. Majutus, toitlustus, konverentsiruumid on samuti aastaringselt avatud.

Loe lähemalt

Tule valluta Eesti mägesid! Populaarne Väike-Munamäe Suusakeskus ehk Munakas, mille mäenõlvad pakuvad sõidurõõmu nii sportlastele kui väljakutset ja arenemisvõimalusi algajatele. Kaheksa mäenõlva, mis kõik eri pikkuse ja laskumisega tagavad suurimat sõidurõõmu ja turvalisust. Kaks ankurtõstukiga mäge, lisaks lastemägi. Pikim laskumisnõlv 630 meetrit. Suvel saab loodust imetledes sõita tõstukiga, kihutada rattal mäest alla või laenutada E-ratta.

Loe lähemalt

Pane argipäev pausile – elamus on lähedal! See Eesti atraktiivseim mäespordikeskus pakub aktiivse vaba aja veetmise võimalust aastaringselt nii täiskasvanuile kui lastele.

Loe lähemalt

Võrumaa

Võru kesklinnast 4,5 km kaugusel asuvad Kubija terviserajad ja harjutusväljak pakuvad mitmekesist võimalust treenimiseks vabas looduses igale spordisõbrale. Võrru liikuma!

Loe lähemalt

Moodsaim spordirajatis Võru linnas! Spordikompleks, kus asuvad kõrvuti spordihall ja staadion. Spordikompleksis on täismõõtmetes kergejõustikuhall, pallimängude hall, judosaal, jõusaal, vajalikud abiruumid, riietus- ja duširuumid.

Loe lähemalt

Võrumaa ainus golfiväljak ootab mängima! Golfiväljak loodi golfisõprade poolt ja vajadusel saab ka varustust rentida.

Loe lähemalt