Pere

Pere

Mida teha perega Lõuna-Eestis?

Jõgevamaa

Kalevipoja Muuseum Jõgevamaal on ainulaadne koht Eesti rahvuseepose legendi põnevaks avastamiseks! Mängulisel moel saab kogeda eepose kõige olulisemaid sündmusi. Lisaks pakub sealne seikluspark elevust ja väljakutset maa ja taeva vahel – igaüks, kes on nõus oma võimete piire katsetama, saab unustamatu elamuse osaliseks.

Loe lähemalt

Palamuse muuseum on ainus Eesti kihelkonnakoolide ajalugu tutvustav muuseum, mis uurib, kogub ja säilitab koolielu alates 17. sajandist kuni Eesti iseseisvumiseni. Lisaks talletab muuseum kohalikku haridus- ja kultuuripärandit teaduslikel ja meelelahutuslikel eesmärkidel, lähtudes oma tegevustes loodussäästlikest ja keskkonnasõbralikest põhimõtetest.

Loe lähemalt

Avinurme Puiduaidas kohtuvad traditsioonid ja käsitööarmastus. Selles toredas Peipsimaa paigas on võimalus tutvuda Eesti suurima puidust käsitöö valikuga, osaleda erinevates õpitubades (nt korvipunumise ja leivategemise töötuba) ja sõita rongiga nostalgilisel raudteel.

Loe lähemalt

Põlvamaa

Ajaloolises Varbuse postijaama kompleksis asub Lõuna-Eesti kultuuritankla ehk Eesti Maanteemuuseum, kus ajalugu kohtub seiklusega!

Loe lähemalt

Eesti kõige ilusama tee Postitee läheduses asub maaeluhõnguline Karilatsi Vabaõhumuuseum, kus saab tutvuda sajanditaguse eluoluga kõige pisemate detailideni välja. Muuseum on lihtsasti leitav tuuliku järgi, mis on ainuke omataoline Postitee ääres.

Loe lähemalt

Muinasjutulise Cantervilla Lossi kõrvalhoonetes ja välialadel on suur mõisaajastut käsitlev teemapark-mängumaa, kus jätkub lõbusaid tegevusi nii lastele kui vanematele pikaks päevaks. Teemapargis saab näha, millega vanasti mõisnikud liiklesid, millest nad elatusid, missuguseid riideid nad kandsid, mida nad sõid ning millised olid nende lauakombed.
Mängumaal ootab külastajaid ees suur hulk atraktsioone: veepark, erinevad autod, ronimisväljak, batuudid, labürint, kostüümituba ja palju muud põnevat.

Loe lähemalt

Tartumaa

Eesti vingeim väliveepark – kolmetasandilise liumäe ja -toruga, saunad, kiiged, turnimisatraktsioonid, batuudid, sky-jump, põrkeautod, seiklusrajad, elektrooniliste mängude maja, aerupaadid, vesirattad, suur mängutuba, loomapere, hobusõidud jpm. Tegevusi jagub tervele perele! Vudila pakub ka majutust ja sündmuste korraldust.

Loe lähemalt

Baltikumi suurimas teaduskeskuses on võimalik proovida erinevaid eksponaate, osaleda planetaariumi filmiseanssidel, töötubades ning teadusteatrites. Kaks korda aastas uuenevad teemanäitused on põnevad ja täiesti uudseid teadmisi pakkuvad.  Kõik keskuse eksponaadid on praktilise lähenemisega – pane käed külge ja katseta ise järele!

Loe lähemalt

Mütoloogilise Saadjärve kaldal asub ajakapsel, mille sees on info meie planeedi salapärase mineviku kohta. Mammutitest võib muidu vaid und näha, kuid Jääaja Keskuses on nad elusuuruses meie ees, tähelepanu keskpunktis. Näitused annavad aimu, kuidas jääaeg on kujundanud meie maailma – see on relevantne teekond läbi aja, mis avab uksi minevikku ning inspireerib tulevikku.

Loe lähemalt

Elistvere loomapargis saab näha peamiselt Eesti metsades elavaid loomi (hunt, piison, põder, pruunkaru, metsnugis, ilves jpt) võimalikult looduslikus keskkonnas. Algselt emata jäänud ja viga saanud loomade koduks loodud Elistvere loomapark on nüüdseks saanud koduks ka nende loomade järglastele.

Loe lähemalt

Sportlikus, aga samas loodusrohkes ja rahulikus Elva vallas saab koos perega vabalt kulgeda. Elva keskväljak ehk linnasüda „Sõstrapõõsaste vahel” annab elanikele ja külastajatele edasi Elva kui suvitus- ja aedlinna olemust, Elvas on mitu mõnusat järve ja randa ning vahvad loodusrajad. Elevust pakuvad Elva Seeneriik ja seikluspark.

Loe lähemalt

Valgamaa

Sangaste Mõisa ühes renoveeritud hoonetest, endises ringtallis, asub täna interaktiivne elamuskeskus käed-jalad külge ekspositsiooniga “Bergi Müstiline Maailm”.
Kogu pere elamuskeskuse rohkem kui 50 eksponaati jutustavad loo 19. sajandi teadusimedest ning Sangaste Lossi omanikust krahv Bergist, kutsudes rändama ajas tagasi üle saja aasta.

Loe lähemalt

Eesti kauneima järve kaldal paiknev Pühajärve Spa & Puhkekeskus on juba aastaid üks Eesti armastatumaid puhkepaiku. Mõisapargi südames asuv spaa pakub külastajaile hubast majutust, spaa- ja konverentsiteenuseid. Pühajärve on ideaalne sihtkoht nii tervisekliendile kui ka luksuslikuma spaapuhkuse sõbrale – tule võta aeg maha!

Loe lähemalt

Otepää Seikluspargis koged tõeliselt elamusi maa ja taeva vahel! Pargis võid veeta kasvõi terve päeva. Adrenaliini tekitavad erineva raskusastmega ronimisrajad või ligi 350m pikkune õhulend Linnamäe oru kohal. Pere väiksemaile saad seikluskogemuse anda turvalisel lasterajal.

Loe lähemalt

Võrumaa

Lõuna- Eestis männimetsade ja järvede vahel asuv Kubija hotell-loodusspaa on hubane ja mugav majutuskoht, mis paneb Sind argimured unustama. Rahu, vaikus ja endaga olemine on aluseks lennukatele ideedele!

Loe lähemalt

Looduse rüpes, kaugel tööstustest ning linnakärast Värska lahesopis kõrgub otsekui hele kruiisilaev – Värska Sanatoorium. Avasta Lõuna-Eesti parim kuurortravikeskus kauni Setomaa looduse keskel, kus sinu heaolu on prioriteet number üks!

Loe lähemalt

Rõuge valla roheliste kuplite vahel asub Andri-Peedo talu. Siin saab tutvuda tänapäevase moodsa taluga, kus kasvatatakse kitsi ja valmistakse kitsepiimatooteid. Andri-Peedo talus kasvavad ja elu nautivad kitsed annavad mahedamaitselist kitsepiima – kvaliteetset toitu söövate, tervete ja rahulolevate loomade piim on suurepärane täiendus igale toidulauale!

Loe lähemalt

Pokumaa teemapark Vana-Võromaa piiril on loodud Edgar Valteri “Pokuraamatu” ja selle nimitegelaste ainetel. Pokude looduslikud prototüübid on tarnamättad. Pokukojas saab näha Edgar Valteri originaalillustratsioone ja õlimaale, tutvuda tema loominguga ja ise pokusid meisterdada. Õpperadadel saab loodust tundma õppida, külakiigel kiikuda ja osaleda erinevates töötubades.

Loe lähemalt

Tule Liikluslinna ja õpi ohutult sõitma! Siin on ainulaadne siseliikluslinnak, kus töötavad valgusfoorid ja säravad suurlinnatuled, õpitakse ka liikluseeskirju. Keskusest leiab veel kohviku, vabaõhukino, diskoteegi, spordisaali ja palju muud, mis kaasaegses linnas olema peaks. Liikluslinnas on ka vormelirada ja rattasõidu õppeplats.

Loe lähemalt