Kõik postitused

Koolitus “Miks storytelling on tähtis ja kuidas seda teha” 

Lood on igalpool. Me elame lugudega täidetud maailmas, kus headel ja mõjuvatel lugudel on võime muuta meie mõtlemist, tundeid ja käitumist. Äri maailmas aitavad osavalt räägitud lood muutuda klientidele nähtavaks, eristuda konkurentidest ning luua pikaajalisi suhteid.

Koolitus annab praktilisi võtteid ja tehnikaid, mis aitavad osalejatel jõuda oma lugudeni, mis väärivad jutustamist ning loovad emotsionaalset kaasatust kuulajates. Teoreetilises osas räägime lugude jutustamise toimemehhanismidest,  ning sarnastest võtetest mis ühendavad jutuvestmist erinevate põlisrahvaste juures ja ka Hollywood’i filminduses.

Töötuba on jagatud kolmeks osaks. Esimeses osas me tutvume ja teeme läbi mängulisi harjutusi, mis panevad meie fantaasiat liikuma. Teises osas me asume retkele kujutlusvõime maastikele, otsime üles oma lugusid, mis väärivad rääkimist ja teistega jagamist ning tekitavad põnevust ja emotsionaalset kaasatust. Õpime looma kujundeid ja saama inspiratsiooni meie eelnevast elukogemusest.

Viimases, kolmandas osas saab igaüks luua oma loo ning uurime koos lugude jutustamise ja kuulajate kaasamise tehnikaid, mis toimivad.

Koolitus on TASUTA ja mõeldud kõigile hoolimata eelnevast jutuvestmise kogemusest.

Koolituse toimumise asukoht kas Võrumaal või Jõgevamaal

 

9.45 kogunemine ja kohvipaus

10:00-11:30 – 1.osa – tutvumine ja praktilised harjutused

11:30-11:45 – kohvipaus

11:45-13:15 – 2.osa – teoreetiline osa ja praktilised harjutused

13:15-14:00 – lõunapaus

14:00-16:00 – 3.osa – lugude jutustamine ja kokkuvõte

Koolitusi viib läbi kultuuriantropoloogi haridusega eesti jutuvestja, muusik ja TLÜ ning EKA õppejõud Polina Tšerkassova, kes on avaldanud viis jutuvestmise audioraamatut ning esineb tihti üle Eesti ja välismaa jutuvestmise festivalidel.