Kõik uudised

Eesti Maantemuuseum esitleb Tourestil “Peedist pesumasinat”

Eesti Maanteemuuseum osaleb 8.-10. veebruaril toimuval Tourest 2024 messil, kus esitleb Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva osanäituse “Peedist pesumasin” jaoks loodud külgkorviga mootorratast.

“Peedist pesumasin” on Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna põhiprogrammi kuuluv Eesti Maanteemuuseumi, Eesti Põllumajandusmuuseumi ja Tartu linnamuuseumi ühine näituseprojekt leiutamisest, leidlikkusest, taaskasutusest ja isetegemisest.
Näitusel keskendume nõukogude perioodi kitsastes oludes uskumatult mitmekesiselt arenenud loovusele ja oskustele. Loodame, et väljamõtlemise ja isetegemise traditsioon on inspireeriv ka tänasest üleküllusest tingitud probleemide lahendamisel. Kolme muuseumi ühine näituseprojekt avatakse 24. aprillil 2024.

 

Selleks, et tõsta näituse nähtavust ja näidata isetegemise vahvaid võimalusi, ehitas maanteemuuseumi restauraator Üllar Meho erilise külgkorviga mootorratta. Sõiduriista juhtrolli täidab 1953. aasta mootorratas IZ 49. „Ratas ise on kokku pandud erinevatest mootorrataste juppidest ning selle külge monteerisime külgvankri, mis sai peale korvi vanast õlitünnist,“ rääkis Meho.

 

Tourest messil saavad külastajad näha ja katsetada seda ainulaadset kombinatsiooni ajaloost, kunstist ja leidlikkusest, mis on tihedalt seotud Eesti kultuuripärandiga.

Lisaks uuele avatavale näitusele tutvustab maanteemuuseum turismimessil oma põnevaid suvetegevusi- ja sündmusi. Maanteemuuseumi leiab Tourest messilt Lõuna-Eesti Turismiklastri ühispinnalt.