Kõik uudised

Kolkja Kelgust saab Kolkja küla matk

Peipsi ääres, Sibulatee piirkonnas toimub pühapäeval traditsioonilise sündmuse metamorfoos. Ilma- ja jäätingimused ei luba talvepidu koos tõukekelkude võiduajamisega Peipsi peal sel aastal teha. Korraldajad Sibulatee võrgustikust ja Peipsiääre vallast toovad talvepeo üle Kolkja küla keskusesse ning valmistavad ette uusi teadmisi pakkuva Kolkja küla matka.

Kümnendat korda saab Kolkja Kelgust osa võtta siis tõenäoliselt järgmisel aastal. Küll on kõik oodatud esimest korda toimuvale Kolkja matkale, mille staap on pühapäeval Kolkja rahvamaja ees. Matkale lisaks toimub Talveprääznik, mis toob kokku kohaliku toidu ja kultuuriprogrammi, pakub tegevusi lastele ning väljakutseid minivõistluste näol suurtele.

Kogu päev algab kell 12 Talveprääzniku osaga ning matkale suundujate registreerimisega. Matk algab kell 13 ning kogu üritus kestab kella 15ni.

Kolkja matk on jõukohane kõigile, osaleda saab nii oma pere kui tiimiga, aga soovi korral saab ka üksi matkale minna. Matka käigus tuleb lahendada ristsõna ja leida vastuseid mitmetele küsimustele. Sibulatee eetvedaja Liis Lainemäe lubab, et matka saab läbida kasvõi lapsevankri või ratastooliga: „Rada kulgeb kõvakattega külatänavatel ning on pikk ligikaudu kolm kilomeetrit. Anname raja läbimiseks ja ristsõna täitmiseks aega kuni poolteist tundi, mis on piisav väga rahulikus tempos matka ette võtmiseks“. Kõik matkal osalejad saavad peale sündmuse lõppu tasuta uudistama minna vastrenoveeritud Kolkja vanausuliste muuseumit.

Talveprääzniku keskuses asub lasteala, kus toimetab Otsa talu meeskond. Kohale on lubanud tulla hobusõitudega Tamme ratsatalu.

Kohale võib tulla ka vaid Talveprääznikule, millel osalemine on kõigile prii. Kes soovivad matkast osa võtta, saada maitsva medali ja osaleda auhindade loosimisel, siis pileti matkale koos registreerimisega saab osta kuni 1. märtsi õhtuni Sibulatee kodulehelt (www.sibulatee.ee) või Piletilevist (https://www.piletilevi.ee/est/piletid/kogupere/kolkja-kelk-ja-talvepraaznik-peipsil-423144/?design=&shop_provider=Tartu2024).

Talveprääznik ja Kolkja küla matk toimub 3. märtsil kell 12-15 Kolkja külas.
Sündmust korraldavad Sibulatee võrgustik ja Peipsiääre vald.

Üritus kuulub kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammi.

Foto: Ahto Sooaru.

Lisainfo:
Liis Lainemäe, telefon 56480065, e-aadress info@sibulatee.ee