Kõik uudised

Kuu aja pärast toimub teine Äksi [eel]arvamusfestival

Äksi [eel]arvamusfestivali vestlustel käsitletakse küsimusi alates taaskasutusest turismisektoris, keskkonnasäästlikust ürituskorraldusest kuni selleni, kuidas on loodus inimest inspireerinud looma.

Äksi [eel]arvamusfestival toimub 20. juulil juba teist korda nii Jääaja Keskuse ees kui sees.
Festivali aruteluteemad koonduvas sel korral looduse ja kunsti, keskkonna ja kultuuri ümber.

„Mul on hea meel, et teemakorjest saime päris tummiseid ideid vastlusteks,“ tõdes [eel]arvamusfestivali pealik Kadri Valner. „Meie idee arutleda inimese ja keskkonna kooskulgemise ja vastasseisude üle, kõnetas nii turismiedendajaid, raamatukogusid kui looduses kulgejaid“
[Eel]arvamusfesitvalile ongi valitud arutelud, mille pakkusid Tartu Linnaraamatukogu, Tartu 2024, Bioneer, Tartu turismikorraldajad, noored bioloogiatudengid jne.

Arutelusid peetakse kahel laval, lisaks on Äksi kogukonna ala, kus toimuvad keskkonnakunsti töötoad ja retked lähiümbrusesse. Neid veavad kunstnikud ja pedagoogid Kadri Kosk ja Hando Tamm.

Päeva lõpetavad Jääaja Keskuses filmiõhtu „Metsik Lõuna“ ja ansambli Lonitseera kontsert.

Vestluse läbi viimisel järgitakse Paide arvamusfestivali head arutelu pidamise tava, seega edendatakse sel moel ka arutelukultuuri laiemalt.

Festivalile on oodatud kõik ärksad ja keskkonnateadlikud inimesed, kellele läheb korda puhtam ja jätkusuutlikum Eesti.

Eelmisel aastal valiti Äksi [eel]arvamusfestival Tartu valla Aasta kultuuriteoks. Nagu mullu, siis ka nüüd panevad [eel]arvamusfestivali korraldmisel jõud kokku vabatahtlikud Jääaja Keskusest Äksi kogukonnast ja Tartu vallavalitsusest.
Vaata programmi Jääaja Keskuse lehelt.

Äksi [eel]arvamusfestival on osa Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna programmist.