Kõik uudised

Laupäevane Sibulatee puhvetite päev teeb kummarduse Peipsi kalale

Saabuval laupäeval viib Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tee Peipsi äärde, kus 22 Sibulatee kandi 22 õue ja aeda oma uksed avavad. Menüüs on kõige olulisemal kohal kohalik Peipsi kala, mis rändab nii suppidesse, pirukatesse, pelmeenidesse, salatitesse, kotlettidesse, burgeritesse ja kalapraadidesse. Toimub Sibulatee KALApuhvetite päev.

Puhvetid on avatud kell 11-17 ning neid leidub kogu Sibulatee piirkonnas. Eriti rohkesti on avatud õuesid Kolkjas, mida saab suisa puhvetipealinnaks nimetada. Meelepärast pakutakse Alatskivil, Kallastel, Haapsipeal, Kokoral, Ninal, Kasepääl, Kadrinal, Lümatis, Sipelga külas ja Tähemaal.

Sibulatee võrgustiku ja sihtkoha eestvedaja Liis Lainemäe: “Kevadine puhvetite päev on meie jaoks ka saabuva hooaja stardiks. Kui tavaliselt avame hooaja aprilli lõpus, siis sel aastal teeme seda maikuus, peale suure paastuaja lõppu.“ Lisaks toidule pakuvad puhvetid tegevusi lastele, saab osaleda õpitubades, vaadata taludest pärit vanade asjade näituseid. Muidugi on menüüdes muidki toite ja kuulsad sibulapirukadki võtavad letil kohad sisse.

Korraldajad tutvustavad ka VONK lähenemist: külastajatele soovitatakse „võta oma nõu kaasa“. Ehk oma kruus ja kahvel-lusikas-nuga aitavad sündmusel veelgi olla keskkonnasõbralikumad.

Kui kõhud on täis, siis saab ka kultuurielamusi otsida, sest sel päeval teevad uksed lahti nii Voronja galerii kui Samovarimaja Varnjas, Kolkja vanausuliste muuseum ja Alatskivi loss.

Sibulatee KALApuhvetite päev toimub 11. mail kell 11-17.

Kogu vajaliku info koos päeva kaardiga leiate https://www.sibulatee.ee/uritused/sibulatee-kalapuhvetite-paev-2024/

Sibulatee KALApuhvetite päev 2024 kuulub Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluvasse Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammi. Sibulatee KALApuhvetite päeva korraldamist toetab Peipsiveere programm.