Kõik uudised

Tartu tänas konverentsikorraldajaid

Teisipäeval, 6. veebruaril toimus Alexela Loomelaval Tartu konverentsisaadiku programmi tänuüritus, kus tunnustati 2023. aasta silmapaistvaid konverentsikorraldajaid ja anti üle tunnistused Tartu uutele konverentsisaadikutele.
Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul tutvustavad konverentsikorraldajad ja –saadikud Tartu linna järjest uutele külalistele ning nende töö on linna jaoks väga oluline. “Mul on väga hea meel tõdeda, et Tartu jätkab eduka konverentsisihtkohana, meelitades kohale mainekaid rahvusvahelisi sündmusi, mõjukaid ettevõtjaid ning loojaid. Sel aastal on Tartu Euroopa kultuuripealinn ja siin leiab aset üle 1000 eriilmelise sündmuse, mis tähendab põnevat ja rikast aastat nii kultuuri- kui konverentsimaastikul,“ ütles Klaas.

Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul paistab Tartu silma just teadus- ja erialakonverentside toimumiskohana, mis aitab Tartut tutvustada paljude erialade tippkeskusena ning tugevdada siinsete teadlaste ja spetsialistide rahvusvahelisi koostöövõimalusi. ,,Loodame, et Tartu tublide konverentsisaadikute eeskuju ja pealehakkamine on innustuseks paljudele teistele korraldajatele,’’ ütles Karu.

Tartus toimus möödunud aastal 52 rahvusvahelist konverentsi. Kõige rohkem rahvusvahelisi konverentse tõi linna Tartu Ülikool, enim osalejaid meelitas kohale ärifestival sTARTUp Day. Lisaks nimetati kolm uut Tartu konverentsisaadikut: üks Tartu Ülikoolist, üks Eesti Maaülikoolist ja üks Haridus- ja Noorteametist. Tartu konverentsisaadik toob Tartusse oma eriala konverentse, panustades nii Tartu linna kui rahvusvaheliste konverentside keskuse arengusse. Tartus on tänaseks kokku 137 tunnustatud konverentsisaadikut.

Tartu konverentsisaadikute tänusündmus toimus tänavu juba 11. korda. Tänuõhtust on saanud tore traditsioon vaadata tagasi selja taha jäänud aastale konverentside vaatevinklist ning tunnustada erinevate valdkondade silmapaistvaid sündmusi ja tänada nende korraldajaid.

Tunnustuse said järgmised konverentsid:
9th Annual Conference on Russia, korraldaja Balti Kaitsekolledž
sTARTUP Day 2023, korraldaja sTARTUp Day
ESIL Research Forum – European Society of International Law, korraldaja Tartu Ülikool
ECTS MA Annual Meeting 2023, korraldaja Tartu Ülikool
VERNACULAR BUDDHISM IN ASIA AND EUROPE, korraldaja Tartu Ülikool
13th International Conference Biosystems Engineering 2023, korraldaja Eesti Maaülikool
15th International Scientific and Theoretical conference “On the Nature of Laughter” / “Laughter and Its Features”, korraldaja Eesti Kirjandusmuuseum ja Metšnikovi-nimeline Odessa rahvuslik Ülikool
10th Conference of the Scandinavian-Baltic Society for Parasitology, korraldaja Skandinaavia-Balti Parasitoloogia Ühing
“Study in Europe” Annual Conference, korraldaja Haridus- ja Noorteamet
11th International Shallow Lakes Conference, korraldaja Eesti Maaülikool
ICOMOS Europe group meeting and ICOMOS Europe group/ISC20C/Nordic-Baltic conference (International Council on Monuments and Sites), korraldaja ICOMOS ESTONIA
Geometric Foundations of Gravity 2023, korraldaja Tartu Ülikool
ICOHTEC 50, korraldajad TalTech ja Eesti Maaülikool
Symposium of Aquatic Microbial Ecology – SAME17, korraldajad Tartu Ülikool ja Eesti Maaülikool
44th CERN School of Computing 2023, korraldaja Tartu Ülikool
International Crane Conference 2023, korraldaja Eesti Maaülikool
ESU 2023 Conference of European University Network on Entrepreneurship, korraldajad TalTech ja Tartu Ülikool
Baltanest 2023 – 11th International Baltic Congress of Anaesthesiology and Intensive care, korraldaja Eesti Anestesioloogide Selts
Tartu Conference on Reproductive Medicine, korraldaja Baltic Fertility Society
12th International Conference on Air Transport, korraldaja Eesti Lennuakadeemia

Tutvu saadikuprogrammiga  SIIN.